Hakkımda

Dr.phil. R. Meltem KAVCAR SIRMALI, Avusturya Lisesi’nden sonra Viyana Handelsakademie’de sürdürdüğü öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nden lisans derecesini, Viyana Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nden doktora derecesini alarak tamamlamıştır.

O tarihten bu yana, 35 yıldır ofisinde erişkinlerle bireysel olarak çalışmakta, aile, çift ve evlilik terapisi vermekte, kendisinin geliştirmiş olduğu Evlilik Checkup’ı uygulamaktadır.

İlk denemelerini 1999 yılında gerçekleştirdiği online terapi sistemi, 2007 yılından bu yana fiziki şartlar nedeniyle ofisine gelemeyen danışanlar için kurduğu www.onlineterapist.com sitesi ile devam etmektedir.

Psikoloji konusundaki uzmanlığına psikoloji öğreniminden önce almış olduğu finans & iktisat öğrenimini harmanlayarak geliştirdiğim özel yöntem ile şirketlere yönetim danışmanlığı vermektedir. Aile şirketleri özel uzmanlık alanıdır.

APA (American Psychological Assosiation), TPD (Türk Psikologlar Derneği), ESTD (European Society for Trauma and Dissociation), IAMFC (The International Association of Marriage and Family Counselors) ve ISMHO (International Society for Mental Health Online) üyesidir.