Avusturya Lisesi’nden sonra Viyana Handelsakademie’de sürdürdüğüm öğrenimimi Boğaziçi Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nden lisans derecesini, Viyana Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nden doktora derecesini alarak tamamladım.

O tarihten bu yana, 30 yılı aşkın bir süredir ofisimde erişkinlere bireysel, grup ve aile terapileri uygulamakta, çift ve evlilik danışmanlığı vermekteyim. Çift ve evlilik danışmanlığı alanında yeni geliştirdiğim Evlilik Checkup’nın marka tescil süreci tamamlamış ve uygulamaları devam etmektedir.

İlk denemelerini 1999 yılında gerçekleştirdiğim online terapi sistemi, 2007 senesinden bu yana fiziki şartlar nedeniyle ofisime gelemeyen danışanlarım için kurduğum www.onlineterapist.com sitesi ile devam etmektedir.

Psikoloji konusundaki uzmanlığıma psikoloji öğrenimimden önce almış olduğum finans & iktisat öğrenimini harmanlayarak geliştirdiğim özel yöntem ile şirketlere yönetim danışmanlığı vermekteyim. Aile şirketleri özel uzmanlık alanımdır.

Son yılların yükselen mesleği olan yaşam ve ilişki koçluğu konusunda 15 yılı aşkın bir süredir çalışmaktayım. 2010 senesinin sonunda da Berufsförderungsinstitut Österreich’tan “Individuelle Coachingstrategie” ve “Coaching und Leitung” sertifikalarını alarak kişinin bireysel veya mesleki alanda kendisini geliştirmek, potansiyelini daha verimli kullanmak, amaçlarına odaklanarak hedeflerine ulaşmasını sağlayacak sistemler geliştirme ve bu sistemleri uygulayabilme talebinde de yaşam ve ilişki koçluğu yapmaktayım. Üst düzey yöneticilerle koçluk çalışmalarım devam etmektedir.

Uzmanlık alanlarım ile ilgili bilgiye https://www.meltemkavcarsirmali.com/uzmanlik-alanlarim/ linkinden ulaşabilirsiniz.

APA (American Psychological Assosiation), TPD (Türk Psikologlar Derneği), ESTD (European Society for Trauma and Dissociation), IAMFC (The International Association of Marriage and Family Counselors) ve ISMHO (International Society for Mental Health Online) üyesiyim.

Dr.phil. R. Meltem Kavcar Sırmalı